two smiling women doing yoga pose

Ćwicz razem z partnerem. Szybki trening dla dwojga bez sprzętu

Czy wiesz, że ćwiczenie z kimś bliskim może poprawić nie tylko twoją kondycję, ale i waszą relację? Wspólne treningi wzmacniają więź, budują zaufanie i dodają motywacji. A do tego nie potrzebujesz żadnego sprzętu ani dużo czasu. Wystarczy kilka minut i trochę przestrzeni. Oto nasz propozycja na szybki trening dla dwojga, który możesz wykonać w domu, na podwórku lub w parku.

1. Przysiady z podaniem ręki

Ten ćwiczenie angażuje mięśnie nóg, pośladków i brzucha. Stańcie naprzeciwko siebie, trzymając się za ręce. Ugnijcie kolana i zróbcie przysiad, jakbyście chcieli usiąść na krześle. Wróćcie do pozycji wyjściowej i powtórzcie ruch 15 razy. Zróbcie 3 serie z przerwą 30 sekund między nimi.

2. Pompki z piątką

Ten ćwiczenie wzmacnia mięśnie klatki piersiowej, ramion i pleców. Ułóżcie się na podłodze twarzą do siebie, w odległości około metra. Unieście się na rękach i nogach, utrzymując ciało w linii prostej. Zróbcie pompkę, zginając łokcie i opuszczając klatkę piersiową w kierunku podłogi. Wróćcie do góry i podajcie sobie piątkę prawą ręką. Zróbcie kolejną pompkę i podajcie sobie piątkę lewą ręką. Powtórzcie ćwiczenie 10 razy. Zróbcie 3 serie z przerwą 30 sekund między nimi.

3. Brzuszki z dotknięciem stóp

Ten ćwiczenie pracuje na mięśnie brzucha i boczki. Połóżcie się na plecach, nogi unieście do góry i zegnijcie w kolanach pod kątem prostym. Ręce wyciągnijcie za głowę. Unieście głowę i barki z podłogi i spróbujcie dotknąć prawą ręką lewej stopy partnera. Wróćcie do pozycji wyjściowej i powtórzcie ruch lewą ręką do prawej stopy partnera. Zróbcie 20 powtórzeń na każdą stronę. Zróbcie 3 serie z przerwą 30 sekund między nimi.

4. Deska boczna z podniesieniem biodra

Ten ćwiczenie ujędrnia mięśnie brzucha, boczki i pleców. Ułóżcie się na boku, opierając się na przedramieniu i stopie. Druga ręka niech spoczywa na biodrze. Ciało utrzymujcie w linii prostej. Podnieście biodro do góry, tworząc trójkąt z podłogą. Wróćcie do pozycji wyjściowej i powtórzcie ruch 15 razy. Zmieńcie stronę i zróbcie to samo na drugim boku. Zróbcie 3 serie na każdą stronę z przerwą 30 sekund między nimi.

5. Przeskoki przez partnera

Ten ćwiczenie poprawia wytrzymałość, koordynację i zwinność. Jeden z was niech się położy na plecach, ręce i nogi złączone. Drugi niech stanie nad nim, nogi szeroko rozstawione. Skoczcie przez partnera, przeskakując nad jego głową i nogami. Wróćcie do tyłu i powtórzcie skok. Zróbcie 20 przeskoków. Zmieńcie rolę i zróbcie to samo na drugą stronę. Zróbcie 3 serie na każdą stronę z przerwą 30 sekund między nimi.

To tylko kilka przykładów ćwiczeń, które możecie wykonać razem z partnerem. Pamiętajcie, że najważniejsze jest, aby się dobrze bawić i cieszyć się wspólnym czasem. Ćwiczenie z kimś bliskim to nie tylko sposób na poprawę kondycji, ale i na pogłębienie waszej więzi. Spróbujcie i sami się przekonajcie!

Awatar Karol Wojtyła

O autorze

Przeczytaj inne artykuły o ćwiczeniach i zdrowej diecie!